ده دلیل برای اینکه زوتی نخرید

آریو کپی کاملی از تویوتا آلیون مدل2007 است اما در بخش فنی از پیشرانه ساخت میتسوبیشی استفاده می‌کند. این به این معنی نیست که با یک خودروی فوق العاده در بحث طراحی و پیشرانه روبه‌رو هستید چراکه کیفیت متریال و ساخت این خودرو چیزی شبیه به شوخی است تا یک خودرو در کلاس شهری.

سایپا آریو S300 و زوتی Z300، سدان‌هایی اقتصادی و مشابه یکدیگر هستند که توسط سایپا به بازار کشورمان عرضه شده‌اند. در حقیقت سایپا آریو که مدتی با کد S300 نیز شناخته می‌شد، نمونه مونتاژی از زوتی Z300 است. زوتی Z300 یک سدان اقتصادی چینی از شرکت نوپای زوتی است که در بازه زمانی کوتاهی، توسط سایپا و تنها به‌صورت وارداتی در بازار کشورمان به‌فروش رسید.

در این مطلب با بررسی 10 موضوع به دلایل منطقی برای انتخاب نکردن این خودرو برای خرید خواهیم پرداخت:

 1. نفوذ زیاد صدای پیشرانه به داخل کابین حتی در سرعت‌های پایین به خاطر عایق بندی غیراستاندارد کابین خودرو

 2. گیربکس اتوماتیک با عملکرد نا امید کننده و کند. گیربکس اتوماتیک نه چندان مدرن 4 سرعته این ماشین شتاب لازم رو برای جا به جایی این خودروی 1275 کیلوگرمی ندارد و کند بودن آن آزار دهنده خواهد بود.

 3. استفاده زیاد از پلاستیک خشک و بی کیفیت در داخل کابین. پلاستیک‌های استفاده شده در کابین یک ماشین کاملا از طریق استشمام قابل تشخیص است که از کیفیت پایینی برخوردار است و البته انتظار بیشتر از این هم از ماشین چینی نمی‌رفت.

 4. ایمنی خیلی پایین در تصادفات؛ علی رغم اینکه موسسه C-NCAP خود کشور چین به این خودرو امتیاز خوبی بابت ایمنی داده اما چون تنها مرجعی هست که ایمنی این خودرو را بررسی کرده لذا با توجه به مشاهدات تجربی از این ماشین در تصادفات، استاندارد اخذ شده در موسسه چینی برای این ماشین قابل اعتنا نخواهد بود.

 5. بازار دست دوم این خودرو به گونه ایی است که از پیداکردن خریدار برای خودرویتان نا امید خواهید شد. البته این موضوع بدیهی است که هرچه خودرو در بازار ناشناخته‌‌‎تر باشد بازار دست دوم ضعیفی دارد چون افراد به چنین ماشین‌هایی که کارکرده است اعتماد لازم را ندارند اما یک نگاه کلی به مشخصات فنی این ماشین هم می‌تواند هر خریداری را از خرید دست دوم این خودرو منصرف کند.

 6. قرار گیری نامناسب صفحه کیلومترشمار که هنگام رانندگی راننده را برای دیدن کیلومتر به زحمت می اندازد.

 7.  امکانات رفاهی در مدل پایه معمولی و بسیار کم است.

 8. سیستم تعلیق تقریبآ تمام دست اندازها و پستی و بلندی راه را به شما یاد آور خواهد شد.

 9.  استهلاک بالای خودرو در کارکرد کم حتی.

 10. کمبود لوازم یدکی و به دردسر افتادن خریداران برای تعویض قطعه معیوب هم به دلیل تحریم‌ها هم به دلیل روتین نبودن خود خودرو در بازار لوازم یدکی.

نظرات
 
 
Captcha